Staff
Foundation Team
Mrs Memon - F1 Teacher/EYFS Lead
Miss Essat - F2 Teacher/ECT
Mrs Featherstone - F2 Teacher
Mrs Abdullatif - Level 3 Teaching Assistant
Ms Aslam - Teaching Assistant
Mrs Bulbul - Teaching Assistant
Ms Khalifa - Teaching Assistant
Miss S Khalifa - Teaching Assistant
Miss Warnes - Teaching Assistant
Mrs Xecur - Teaching Assistant
Phase 1 Team
Mrs Grant - Year 1 Teacher/Art & Design
Miss Kadiri - Year 1 Teacher/PSHE/KS1 Reading/Anti-bullying
Mrs Roopra - Year 2 cTeacher/Languages
Mrs Shilcock - Year 2 Teacher/Music
Mrs Spencer - Year 3 Teacher/Assistant Headteacher/Assessment/Science
Miss Iqbal - Year 3 Teacher/Oracy
Miss Ahmed - Teaching Assistant
Mrs Chapri - Teaching Assistant
Mrs Fingar - Teaching Assistant
Miss Hassan - Teaching Assistant
Mrs Hussain - Teaching Assistant
Mrs Juneja - Teaching Assistant
Mrs Soni - Teaching Assistant
Mrs A. Sheikh - Teaching Assistant
Miss L. Warnes - Teaching Assistant
Phase 2 Team
Mrs Parker - Year 4 Teacher/Assistant Headteacher/Math
Mrs Pearson -Year 4 Teacher/Educational Visits Co-ordinator (EVC)/Geography/History
Mrs Mulla - Year 5 Teacher/KS2 Reading
Miss Waka - Year 5 Teacher/Mental Health &Well-being
Mrs Bolina - Year 6 Teacher/DSL/Attendance
Mrs George - Year 6 Teacher/Religous Education
Mrs Bahadur - Teaching Assistant/Lunchtime Manager
Miss Hukawala - Teaching Assistant
Mrs Mogra - Teaching Assistant
Mrs Navsa - Teaching Assistant
Mrs R. Shaikh - Teaching Assistant
Ms Sinhal - Level 3 Teaching Assistant
Cover
Miss Chauhan - Unqualified Teacher
Miss Cayless - Teacher
Mrs Panjvani - Higher Level Teaching Assistant
Lunchtime Supervisors
Mrs Bahadur (Lunchtime Manager), Mrs Bulbul, Mrs Chapri, Mrs Fingar, Ms Igale, Ms Khalifa, Mrs R.Shaikh, Mrs Soni, Miss S Khalifa, Miss Warnes, Mayvish Parvis
Kitchen Staff
Mrs Amadmia, Mrs Bhayat, Mrs Bobat, Mrs Hafiz, Mrs Lulat,
Admin Team
Miss Bailey - Business Manager
Miss Bholat - Admin
Mr Bott - Business Manager
Non-Teaching Staff
Mr Rowe - Headteacher
Mrs Singala - Deputy Headteacher/Phonics/Writing
Mrs Vanzaria - Deputy Headteacher/Curriculum
Mr Dawkins - ICT Technician
Mr Knifton - ICT Technician
Mrs Hubber - SENCO
Mr Somaya - Premises Officer/Lunchtime Sports Coach
Mr Fingar - Premises Officer
Mr Waterson - Sports Coach